T.C. MUĞLA VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

İl Müftümüz

10.03.1959 Çorum-Alaca doğumludur. İlkokulu kendi köyünde okudu. 1976 yılında Çorum İmam-Hatip Lisesinden, 1980 yılında Samsun Yüksek İslam Enstitüsünden mezun oldu. 1981-1988 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı muhtelif okullarda (Ordu-Korgan İmam-Hatip Lisesi, Sakarya Hendek Lisesi, İzmir Seferihisar Ortaokulu olmak üzere) 7.5 yıl öğretmenlik yaptı. Bilahare girdiği Müftülük sınavları neticesinde 1988 Yılında Kurum değiştirerek Diyanet İşleri Başkanlığına geçti ve sırasıyla 1988-1991 yılları arası Kars-Çıldır İlçe Müftüsü, 1991-1994 yıllarında Tokat Sulusaray İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 1994–2000 yıllarında Almanya-Münih’te din görevlisi olarak bulundu. 2001-2003 yılları arasında Manisa Kula İlçe Müftüsü,2003-2005 yıllarında İzmir Çiğli İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 25 Ağustos 2005 - 06 Eylül 2006 tarihleri arasında İzmir İl Müftü Yardımcılığı görevinde bulundu. 06 Eylül 2006 tarihinden itibaren Bornova İlçe Müftülüğü görevinde bulundu. 04.03.2009 tarihinde Tokat İl Müftülüğü görevini yürüttü. Abdurrahman KOÇAK, 5 Mart 2014 tarihinde Muğla Müftülüğüne Atandı. Evli ve 3 çocuk babasıdır. "