T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Muğla Müftülüğü

18.03.2016

nurettinhocuk

07.02.1937 Çorum Ili Sungurlu ilçesi Yekbas köyü dogumlu. Ilkokulu Yekbas köyünde bitirdi. (1948). Kur’an-i Kerim, Tecvid ve Arapça okuduktan sonra, 1956 yilinda müezzin-kayyim olarak ilk görevi aldi. 1959 yilinda Imam-Hatip Okulunu bitirdi ve imam-hatip olarak atandi. Askerligini yedek subay olarak yapti (1961). 31.01.1962 tarihinde Danistay’da memur oldu. 01.01.1963 tarihinde tekrar Imam-Hatiplige atandi. Daha sonra Ankara Ili Merkez vaizligine atandi (1968). Bu görevdeyken Ankara Üniversitesi Ilahiyat Fakültesini bitirdi (1970). 01.03.1972 tarihinde Antakya Il Müftülügüne, 01.09.1973 tarihinde Çorum Il Müftülügüne, 01.10.1976 tarihinde Mugla Il Müftülügüne atandi. 07.12.1976 tarihinde Çorum Istatistik müdürlügüne, 06.04.1977 tarihinde Devlet Istatistik enstitüsü Müsavirligine atandi. 1978 tarihinde tekrar Ankara Ili merkez vaizligine, 1979 tarihinde Ankara Il müftü yardimciligina atandi. 1981 tarihinde Ankara merkez vaizligine yeniden atandi. Bu görevine devam ederken 1983 yilinda emekliye ayrildi. 31.12.1988 tarihinde tekrar Ankara Ili merkez vaizligine atandi. Evli ve üç çocuk babasi olup, Arapça, Farsça, Fransizca, ve orta derecede Almanca biliyor.