T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Muğla Müftülüğü

18.03.2016

Niyazi Ersoy

26.09.1950 tarihinde Burdur-Bucak Incirdere Köyü’nde dogdu. 1962 yilinda ilkokulu bitirdi. 1965 yilinda hafiz oldu. 1972 yilinda Imam-Hatip Lisesini bitirdi. Ayrica fark derslerini vererek Burdur Lisesinden mezun oldu. 25.12.1972 tarihinde Burdur-Bucak Ihtiyaroglu Camii imam-hatipligine imam-hatip olarak tayin oldu. 24.11.1970 tarihinde Istanbul Ili Üsküdar Içesi Salacak Fatih Camiine imam-hatip olarak naklen atandi. Ayni yil Istanbul Yüksek Islam Enstitüsüne kayit oldu. 26.04.1978 tarihinde Üsküdar Müftülügü Armaganevler camiine imam-hatip olarak naklen atandi. 09.07.1979 tarihinde Istanbul Yüksek Islam Enstitüsü’nden mezun oldu. 09.09.1979 tarihinde Konya Ili Yunak ilçe müftülügüne Müftü olarak atanan Niyazi ERSOY, 01.03.1981-01.07.1981 tarihleri arasinda Burdur’da kisa süreli askerlik hizmetini yapti. 15.09.1981 tarihinde ise Denizli-Acipayam ilçe müftülügüne Müftü olarak atandi. Bu arada; 01.05.1985-16.07.1989 tarihleri arasinda Almanya’nin Lünen sehrinde uzun süreli Din Görevlisi olarak görev yapti. Bu süre içerisinde Denizli Ili Acipayam ilçe müftülügü vaizlik kadrosunda bulunan ERSOY, Yurt disi dönüsü, 09.11.1989 tarihinde Eskisehir Il Müftülügüne Il müftü yardimcisi olarak atandi. 06.01.1993 tarihinde Ankara-Altindag ilçe müftülügüne naklen atanan ERSOY, burada 10 yil görev yaptiktan sonra, 01.11.1992 tarihinde Ardahan Il Müftüsü olarak atanip, 20.01.2003 tarihinde bu görevine baslamistir. Daha sonra 02.03.2006 tarihinde Afyonkarahisar il müftülügüne, 17.07.2006 tarihinde de Mugla il müftülügüne Il Müftüsü olarak atandi. Evli ve 4 çocuk babasidir. Arapça bilmektedir. Yaklasik 1,5 yil Ilimiz Müftülügü görevini yapti. Mart ayinda Ilmizdeki görevinden ayrilan Ersoy Mersin Il Müftülügüne atandi.