22.10.2021

MUĞLA İL VE MENTEŞE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN SABAH NAMAZI BULUŞMASI ORGANİZE EDİLDİ

Muğla İl ve Menteşe İlçe müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası dolayısı ile Sabah Namazı Buluşması programı icra edildi.
 
Muğla İlinde Mevlid-i Nebi Haftası ''Peygamberimiz ve vefa toplumu'' temasıyla programlar icra edilmeye devam ediyor.Bu Kapsamda Muğla İl Müftülüğü ve Menteşe llçe Müftülüğü tarafından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ali Rıza Hakses Camiinde pandemi sürecinden dolayı bir süredir araverilen halkımızın özlemle beklediği Sabah Namazı Buluşması gerçekleştirildi.
 
Programa,Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, İl Müftü Yardımcısı Adnan Uğur ,Menteşe İlçe Müftüsü Mustafa Aydın ,kurum amirleri,din görevlileri ,Üniversite öğrencileri, cami cemaati ve bayanlar katıldı.
 
Namaz öncesi Kırkbirevler Camii İmam Hatibi Yadigar Ceylan ve Hastane Camii imam Hatibi Burak Baş tarafından Yasin-i Şerif ve kısa sureler okundu.
Program İl Müftüsü Yaşar Çapçı’nın kıldırdığı sabah namazının ardından
Menteşe İlçe Müftüsü Mustafa Aydın'ın okuduğu Haşr süresi. Kırkbirevler Camii İmam Hatibi Yadigar Ceylan Ve Ali Rıza Hakses camii İmam Hatibi Müslüm Çavlı tesbihat ile ilgili devam etti.
Dua öncesi kısa bir sohbet yapan İl Müftüsü Yaşar Çapçı,Peygamberimiz ve Vefa Toplumu konusunda Vefanın öneminden bahsetti.
 
Peygamberimizin hayatından örnek vefa tablolarına yer veren Çapçı,toplumsal olarak bizim de örnek almamız gereken en güzel modelin Peygamberimizde olduğunu dile getirerek bize bıraktığı iki emanete sıkı sıkı sarılmamız gerektiğinin altını çizdi.En önemli vefanın Allah’a olduğunu belirten Çapçı,ruhların Elest bezminde aleminde Allah’a söz verdiği ve dünya hayatında da bu söze sadık kalması gerektiğini belirtti.
Çapçı’nın ardından İlçe Müftüsü Mustafa Aydın tarafından dua yapıldı.
Daha sonra programa katılanlara Çorba ikramında bulunuldu.