14.05.2024

Muğla İl Müftülüğü tarafından “Vekaletle Kurban Organizasyonu ve Yaz Kur’an Kursları Tanıtım Toplantısı” düzenlendi.

Muğla İl Müftülüğü tarafından “Vekaletle Kurban Organizasyonu ve Yaz Kur’an Kursları Tanıtım Toplantısı” düzenlendi.

Muğla İl Müftülüğü Konferans salonunda düzenlenen programa Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz konuşmacı olarak katıldı.

Muğla İl Müftülüğü ev sahipliğinde gerçekleşen programda Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı , İl Müftü Yardımcıları  Erkan Saral, Sema Özbakış, ilçe müftüleri ve çok sayıda din görevlisi yer aldı.
Hafız Burak Şekercioğlu’nun okuduğu Kur’an Tilaveti ile başlayan programda Yaz Kur’an Kursları ve Kurban tanıtım sinevizyonları yayınlandı.

Sinevizyonların ardından selamlama konuşması yapan Müftü Çapçı,  Vekaletle Kurban  Organizasyonu ile ilgili Muğla’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Geçen yıl bir önceki yıla göre % 41 artışla milletimizin kurban vekaletlerini emanet bilinciyle teslim alarak, Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla yurt içinde başta deprem bölgeleri olmak üzere diğer bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine ve yurt dışında ki mazlum, mağdur ve muhtaçlara da milletimizin iyilik elini uzatmasına yardımcı olduklarını ifade etti..

Çapçı’nın ardından konuşan Genel Müdür Doymaz, Vekaletle Kurban İbadetinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın verdiği hizmetlerden bahsetti. Sadece Yurt içi ile sınırlı olmamakla birlikte, yurt dışında da bir çok ülkede hizmetin sınır tanımaksızın devam ettiğini dile getirdi.
Türkiye Diyanet Vakfı’mızın Yurt içi ve yurt dışında verdiği hizmetlerde ki hatıratlarından da bahseden Genel Müdür Doymaz, halkımızın ve tüm insanlığın Başkanlığımıza ve TDV'ye  bakış açısının çok olumlu olduğunu ve geri dönüşlerin daha fazla çalışmaya yönelik motive ettiğini belirtti.

Yaz Kuran Kursları hakkında da bilgi veren Müdür Doymaz, Camilerde verilen eğitimlerin çok değerli olduğunu, göz aydınlığı çocuklarımızın, mekanın en güzeli camiyle, sözün en güzeli Kur'an'la, ahlakın en güzeli Peygamberi ahlak ile buluşturmanın önemli olduğuna dikkat çekti.
Toplantı sonunda  Genel  Müdür Doymaz, Müftü Çapçı, İl Müftü Yardımcıları ve İlçe Müftüleri ile Müftülük Toplantı salonunda bir araya gelerek, çeşitli konularda istişareler de bulundu..