03.06.2024

Muğla İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri tarafından organize edilen "2022 yılı Hacıları Geleneksel Buluşması" Yatağan Boyüzük'te gerçekleşti.

Muğla İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri tarafından organize edilen  "2022 yılı Hacıları Geleneksel Buluşması" Yatağan Boyüzük'te gerçekleşti.
Hacı Abdullah ve Hacı Hüsnenur Bostancı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, Yatağan İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi,  Hac Ve Umre Hizmetleri Şube Şefi Ahmet Emin Eryılmaz,Grup Hocaları, Hacılar ve aileleri katıldı.
Yemek ikramının ardından konuşan Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, geleneksel hale gelen Hacı buluşmasına ev sahipliği yapan Bostancı çifti başta olmak üzere, davete icabet ederek Muğla'nın bir çok ilçesinden gelen Hacılara teşekkür etti.
Pandemi sonrası  ilk hac kafilesi olma özelliğine sahip olan Grubun bu anlamda özel bir yerinin olduğunu ifade eden Çapçı, Umre Hizmetleri ile de pandemi sonrasında iki uçaklık kafile ile direk uçuş gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Mescid-i Aksa'nın ve Gazze'nin mahrum olduğunu ve bu konuda da herkesin üzerine düşeni yapmasını isteyen Müftü Çapçı, Zulüm altında soykırıma uğrayan Gazze'ye kurtuluş temennisinde bulundu.
Üç kutsaldan ikisine ziyaret yapılabildiğini Mescid-i Aksa'nın ise mahsun olduğunu dile getiren Müftü Çapçı, bugün Gazze'de yaşananlar konusunda tepki vermek için Müslüman olmaya gerek olmadığını, biraz insanlık taşıyan herkesin birşeyler yapabileceğine dikkat çekti.
Müftü Çapçı'nın konuşması sonrasında Kur'an-ı Kerim tilavetleri, ilahiler, kasideler , tesbihatlarlar ve ardından Yatağan İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi'nin yaptığı dua ile program sona erdi.