12.06.2024

Camiler ve Din görevliler Haftası dolayısı ile Ezanı Güzel Okuma, Etkili Hutbe ve Hadis yarışması Muğla İl Finali yapıldı.

Camiler ve Din görevliler Haftası dolayısı ile Ezanı Güzel Okuma, etkili Hutbe ve Hadis yarışması Muğla İl Finali yapıldı.

Muğla İmam Hatip Lisesi Tatbikat Camiinde Düzenlenen Güzel Ezan Okuma yarışması ve Etkili Hutbe Yarışması Muğla İL Müftüsü Yaşar Çapçının komisyon başkanlığında yapıldı. Komisyonda ayrıca, Menteşe İlçe Müftüsü Dr. Ertuğrul Akın İl Vaizi Ahmet Gülten, İlçe Vaizi Muhammed Dağ ve Din Hizmetleri Uzmanı Abdullah Eren yer aldı.

Kıyasıya yapılan yarışmalarda okunan ezanlar gönüllere dokunurken, etkili hutbe yarışma yarışmasına katılan hocaların performansı dinleyenlerden tam not aldı.

Yarışmlaar sonunda Marmaris Müftülüğü Okluk Millet Camii İmam Hatibi Talha Rençber Ezan Okuma Yarışmasında,Ortaca Okçular Mahallesi Merkez Camii İmam Hatibi Muhammed İsmet Şen ise Etkili Hutbe Okuma Yarışmasında 1. olarak Müftülüğü Bölgede temsil etmeye hak kazandı.

Öte yandan Müftülük konferans salonunda düzenlenen Muğla İl Müftü Yardımcısı Sema Özbakış’ın Komisyon başkanlığı, Din Hizmetleri Şube Müdürü Muhammed Yatgın, Menteşe İlçe Müftülük Şube Müdürü Hüseyin Kılıçarslan, İl Vaizi Rukiye Avcı ve İlçe Vaizi Oktay Aksoy’un Komisyonda yer aldığı Hadis yarışmasında ise Milas İlçesinden Abdullah Kaya Muğla’yı bölgede temsil edecek.

Yarışmalar sonunda İlk üçe girenlere Türkiye Diyanet Vakfı Muğla Şubesi tarafından para ödülü verilirken, yarışmaya katılan tüm din görevlilerine başkanlık eserlerinden bir set hediye edildi.